Napísali o nás

Rubrika venovaná zaujíavým článkom o našom klube.

Zaslúžene a jednoznačne

Slávia Staškov dominovala kysuckému majstrovstvu - QUICK SPORT I. triede dospelých 2011/2012, po sezóne 2011/2012  je víťazný primát v správnych rukách! I. trieda získala favoritov už pred sezónou a aj keď sa to nahlas nehovorilo všade, bolo len otázkou, či sa kvalita a papierové predpoklady naplnia a či v zime posilnené Čierne výraznejšie zaútočí z druhého miesta. Nestalo sa, slávistická silná partia podporovaná fanúšikmi odolala a po 32 rokoch oslavuje postup do vyššej súťaže.

Kysuce posielaju do V. ligy kvalitu a očakávanie

Je to v podstate generačný úspech. Na Staškove sa udržal v uplynulom ročníku káder pohromade, výnimkou je nútená jarná absencia P. Gottwalda, opory R. Michalík a M. Gottwald potiahli v pravú chvíľu, a nielen v kľúčovom dueli jari na Čiernom, kde, mimochodom, obaja aktéri strieľali ukážkové góly, ale počas celej sezóny usmernili skúsenejších, zadirogovali mladých. Štatistiky po konečnom hvizde len dokumentujú, čo líder zvyšku súťaže "vyviedol". 59 bodov, 20 plusových, 18 víťazstiev, 84 presných zásahov, zopakovať takúto bilanciu nebude v budúcnosti ľahké. Gloriu kvality síce v poslednom kole na okamih sfúkla debaklom 5:0 Korňa, ale nič to nemení na tom, že Staškov sa súťažou prehnal de facto bez väčšieho zaváhania a zaslúžene si na tradičnom Krónerovom pohári prevezme pohár za víťazstvo v QUICK SPORT I. triede dospelých ObFZ Kysúc 2011/2012. Samozrejme, tešiť sa môže aj na V. ligu sk. A 2012/2013. Tá naisto získa účastníka, na konfrontácie s ktorým budú súperi nastupovať s rešpektom.

Hralo sa až do posledného kola

Pekný úspech dosiahla rezerva Kysuckého Nového Mesta - Povina (3. miesto) a Horelicko-čadčianske béčko (6. miesto, najlepšie po znovu návráte). Vysoký štandard si drží Zborov, po vlaňajšom 2. mieste pustil v závere bronz spomínaným Kysučanom či Povinčanom. Polepšila si Korňa, ktorá sa teší aj z novej krásne arény. O stupienok a o šesť bodov si vylepšila v porovnaní s minulým ročníkom bilanciu  Rudina, obdobné platí pre Neslušu. Nielen Turzovka utekala zo zostupovej lopaty až do posledného kola. Beskyd zabral na poslednú chvíľu, v hodine dvanástej sa to podarilo Vysokej, o čosi skôr Krásnu B. Ako prvému ušiel v priebehu jari záchranársky vlak Hornému Vadičovu. Naopak, Lodno, po tom, čo  zrušilo svoje béčko, vrhlo všetky sily do záchrany, o ktorú príkladne zabojovali aj futbalové hráčske "ročníky", ktoré na iných ihriskách vyhľadávajú už miesta na tribúne. Lodno môže mrzieť lapsus v jeseni na Svrčinovci, po ktorom mu boli odpočítané 3 body. Do kysuckej "jednotky" padá naisto z V. ligy Rudinská a zatiaľ aj Podvysoká. Defintívnú podobu dajú vyššie súťaže a prihlasovanie sa klubov do nich.

 

Zdroj: www.obfzkysuc.sk

----------------------------------------------------------------------------------------------------

V nedeľu šláger jari - Čierne privíta Staškov

V 20. kole QUICK SPORT I. triedy budeme svedkami duelu medzi dvomi klubmi, ktoré sa netajá postupovými ambíciami.

6.5. 2012 o 16.30 ŠK Čierne - Slávia Staškov

Skúsené kádre

Staškov bol k postupovému cieľu predurčený ešte pred štartom súťaže, keď jeho rady vystužila osobnosť formátu Rastislava Michalíka. Ten doplnil už beztak solídny káder, v ktorom nechýba Michal Gottwald, jeho brat Patrik, staškovský lokálpatriot, strelec Jaro Páleník či ex-Čadčan, technicky výborne vybavený Mário Kaličák. Slávia ťaží nielen z kvality, ale aj z domáceho patriotizmu - všetci menovaní hráči sú staškovskí rodáci.

Čierne rovnako disponuje zaujímavými menami a k hrajúcemu trénerovi Privarčákovi, dynamickému Časnochovi, skúsenému Jarošovi, nádejnému Birtusovi a ďalším mladým hráčom pribudol ešte v priebehu jesene srdciar Macášek a v zime Baláž s Kubištom. Všetci spomínaní majú skúsennosti z vyšších súťaží v Čadci, z toho väčšina aj druholigové. Práve príchod Romana Baláža vlial postupové očakávania a nádeje v nedeľu domácemu mužstvu.

Posledná šanca?

Čierne nedokázalo bodovať na pôde posledného Lodna, do ktorého kádra sa vrátila "stará garda", a stratilo čaro napríjemného prenasledovateľa. V súboji posledného s druhým zaznamenal rozhodujúci gól 45-ročný Vlado Fuják! Privarčákovci stále majú zápas k dobru (dohrávka 15. kola 19.5. vo Vadičove), ale ak chceli súťaž ešte zdramatizovať, strata z Lodna ich môže veľmi mrzieť. Nehovoriac o tom, že ak chcú Sláviu ponáhať, v priamom súboji musia uspieť! V prípade prehry môže prísť aj o druhé miesto za predpokladu, že Zborov doma zdolá Korňu.

Stále pohodlný náskok

Staškov vedie pohodlným desaťbodovým rozdielom a postupové plány mu môže naštrbiť práve 20. kolo a priamy súboj s Čiernym, a vzápätí jeho výhra v dohrávke. Ale aj potom bude mať Slávia stále štyri body k dobru, ktoré by mali Michalíkovci v zostávajúcich 6 kolách ustáť. Pravda, čakajú ich duely na Zborove (3. miesto) aj v Korni (4), poučenie z Nesluše (5) už majú za sebou. Práve do Nesluše cestuje o týždeň Čierne a oboch čakajú aj zápasy s tímami hrajúcimi v nabitej spodnej časti tabuľky o holú existenciu v I. triede.

Aktuálna forma

Obaja favoriti tohtoročnej QUICK SPORT I. triedy stihli na jar už dvakrát zhodne zakopnúť, stratili 5 bodov z maximálneho možného zisku.

Jarná bilancia: Staškov 5   3 1 1   12:5   10 (+16); Čierne 4   2 1 1   11:5   7 (+9)

Zaujímavosti - "staršia" Slávia a vzácne vyrovnaná bilancia

Vekový priemer v poslednom 19. kole hráčov, ktorí zasiahli do zápasov za Staškov a Čierne:

Slávia - 26,7; ŠK - 23,9.

Už viac kôl chýba Slávii opora zadných radov Patrik Gottwald, v Lodne za Čierne nenastúpil Macášek, pre štyri žlté karty chýbal Časnocha - citeľné oslabenia.

Posledné vzájomné zápasy:

sezóna 2010/2011 Čierne - Staškov 1:1, Staškov - Čierne 2:2

sezóna 2011/2012 Staškov - Čierne 3:3, Čierne - Staškov  :

Umiestnenie 2010/2011:

3. miesto ŠK Čierne        26    13 17 6   56:39   46 bodov

4. miesto Slávia Staškov  26    13  4  9   49:38   43 bodov

 

Stretnutie sa hrá v nedeľu 6. mája na Čiernom od 16.30, na zápas nadelegoval ObFZ Kysúc trojicu arbitrov z Čiech a delegátom stretnutia bude Jozef Jurišta.

Kompletný program, výsledky a tabuľky

 

e. gabris

Zdroj: www.obfzkysuc.sk

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Vedúce duo bez zaváhania

17. kolo I. triedy neprinieslo výraznejšie prekvapenia. Líderska dvojica potvrdila ambície, Staškov doma a Čierne vonku vyhrali zhodne 2:0. Cesta k trom bodom však nebola jednoduchá ani pre Sláviu, ani pre ŠK. Staškov dlho nedokázal nájsť recept na druhý upokojujúci gól. Obaja ligoví matadori M. Gottwald a Michalík síce napli sieť, ale poisťujúci gól z neomylnej Michalíkovej ľavačky prišiel až v 87. min., dovtedy bola brána Tatranu B zakliata. V horelickej základnej jedenástke sa v nedeľu objavil aj Tomáš Tlelka, ktorý v sobotu nemohol nastúpiť za čadčianske áčko v Martine a spolu s talentovanými dorastencami "privarčákovcom" nič nedaroval. Horelica hrýzla až do konca, rozhodujúci gól padol takisto v závere duelu. Kontakt s čelom tabuľky pomaly stráca Zborov, pod Ľadonhorou uhral v dramatickom zápase "len" remízu.

 

Zdroj: www.obfzkysuc.sk

----------------------------------------------------------------------------------------------------

QUICK SPORT I. trieda 16. kolo, 8.4. 2011

Prvá prehra Slávie Staškov

Hneď v druhom jarnom kole prišlo vôbec prvé zaváhanie staškovskej Slávie v súťaži, premožiteľa našla až v šestnástom dueli, a I. trieda dospelých sľubuje zaujímavú jarnú časť. Nesluši vyšli v prvom polčase dva brejky, dvakrát mieril presne Židek, v druhom aj so šťastím, aj vďaka výbornému Klotákovi odolala tlaku favorita. Páleníkov gól prišiel neskoro. Vydreté víťazstvo Nesluše nad suverénom súťaže potešilo Čierne, ktoré deklasovalo v derby Svrčinovec a bodovú stratu na lídra stiahlo na sedem bodov s tým, že k dobru má ešte odložené stretnutie vo Vadičove. Vzájomný zápas dvoch najväčších ašpirantov na postup je na programe 6. mája, výhodu domáceho prostredie bude mať Čierne.

Zdroj: www.obfzkysuc.sk

----------------------------------------------------------------------------------------------------

QUICK SPORT I. trieda 15. kolo, 1.4. 2011

V prvom jarnom kole "zvíťazilo" počasie

I. trieda dospelí: Staškov a Korňa víťazne

Už v priebehu týždňa Športovo-technická komisia (ŠTK) reagovala na podnety klubov a postupne zrušila niekoľko strenutí. Nedeľňajšie prvo aprílové ráno po tuhej zime ťažko skúšaným plochám zasadilo ďalší direkt a jarná premiéra sa konala len na dvoch ihriskách.

Vedúca Slávia otočila súboj s Tatranom

Slúži ku cti Staškovu, že napriek nie ideálnemu stavu plochy majstrovský zápas domáci funkcionári "pustili", a Slávii želáme, nech sa ihrisko dá čím skôr dohromady. Líder zvíťazil nad Turzovkou jednoznačne 4:1 (3:1), a zvládol aj gól Kováčika, ktorý poslal papierovo slabší Tatran do vedenia. Za domácich sa dvakrát z pokutových kopov presadil Michalík, po jednom presnom zásahu pridali Páleník s Gajdošíkom.

Zdroj: www.obfzkysuc.sk

----------------------------------------------------------------------------------------------------

QUICK SPORT I. trieda 18. kolo, 10.4. 2011

Slávia Staškov - FK Lodno 6:3 (0:1)

To, že divácky atraktívne vie byť aj "okresné majstrovstvo" a že na futbal sa na Kysuciach v nedeľu oplatí zájsť, dokázal duel Staškova s Lodnom. A nielen to. Slávia prehrávala v druhom polčase ešte v 50.min. 0:2, dokonca sa jej zranil brankár a medzi žrde sa postavil hráč, potom aj 2:3, ale zbrane nezložia. Kaličák ukázal, že napriek tomu, že sa rozhodol hrávať I. triedu, patrí do podstatne vyššej súťaže a Mišo Gottwald vie dávať a dával góly vo svojej kariére aj súperom iného rangu. Deväť gólov a dokonalý obrat, o nedeľňajšom zápase sa na Staškove bude ešte dlho rozprávať. Lodno rozdielom troch gólov v tejto sezóne ešte neprehralo, s výnimkou kontumácie na Svrčinovci, nehovoriac o inkasovaných šiestich góloch, ale v 18. kole sa Kekely a spol jednoducho musel skloniť pred Sláviou.

Zdroj: www.obfzkysuc.sk